Ürünler | İzolasyon Gruplar

RED 063 RED 163 / HAVUZ VE TERAS KAÇAK TAMİR KİMYASALI | REDPaint Yenilikçi Boya Teknolojisi Firması

RED 063 RED 163 | HAVUZ VE TERAS KAÇAK TAMİR KİMYASALI

İzolasyon Gruplar

RED 063 RED 163 | HAVUZ VE TERAS KAÇAK TAMİR KİMYASALI

Islak zeminde oluşmuş kılcal çatlaklar sebebi ile oluşmuş olan kaçakları yerinde kapatma özelliği olan uzun süre kalıcı çözüm sağlayan ürünümüzün uygulama alanları Yüzme havuzları, Süs havuzları, Teraslar, Beton yüzeyler, Balkonlar, Banyo, tuvalet vb. kısacası suyun beton yüzey ile buluştuğu her durumda kullanılır.


UYGULAMADAN ÖNCE DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

1. Hava şartları uygulamalarda önemlidir. Açık alanlarda Güneşin yakıcı olduğu günlerde akşam saatleri tercih edilmelidir. Ayrıca havanın eksi -°C dereceler de olduğu zamanda don olacağından uygulamanın hava sıcaklığının minimum +- +10 °C derece ve üzeri olduğu dönemlerde yapılması önerilmektedir.

2. Uygulama yapılacak alanın önceden temizliğinin yapılması ve zeminin ıslatılması gerekmektedir.

3. Uygulama yapılacak alandaki tüm giderlerin kapatılması gerekmektedir.

4. Uygulama yapılacak zeminin yağlanmasına sebep olan durumlar var ise ( yemekhane vs.) uygulamadan önce asidik herhangi bir malzeme kullanmadan yağ tabakasından arındırılmalıdır.

5. Uygulamalarda ıslak zemin üzerindeki derzin durumu kullanacağınız malzeme miktarını belirlediğinden dikkatlice kontrol edilmelidir.

6. Uygulama yapılacak alan beton yüzey ise 2㎡  / 1 lt malzeme kullanılmalıdır.

7. Uygulama yapılacak alandaki derz uzun süre kullanılmış eski olması sebebi ile kısmen gözle görülemeyen çatlaklar oluşabileceğinden 3㎡ / 1 lt malzeme kullanılmalıdır.

8. Uygulama yapılacak alanın inşasının yeni olması halinde , derzinde de deformasyon olamayacağından 4㎡/ 1 lt hesap yapılmalıdır.


UYGULAMA ŞEKLİ

Uygulama 1: RED-063 RED-163 Havuz ve Teras kaçak tamir kimyasalının yarısı önceden ıslatılmış olan zemine dökülür . Şüphelendiğiniz alanlara öncelik verilerek zeminin tamamına fırça yardımı ile yedirilir. Zemine uygulaması yapılan malzeme saatte 1 yine fırça yardımı ile hareketlendirmek reaksiyonu hızlandıracaktır. Bu durum uygulama yapıldıktan sonra ilk 5 saat için geçerlidir.

Uygulama 2: 5 saat bitiminde uygulama yapılan alana tekrar kalan malzeme 1/4 oranında sulandırılıp dökülür ve fırça ile tüm yüzeye yedirilip beklemeye bırakılır. 2. Uygulamada Konsantre olan ürünümüz sulandırılıp inceltildiğinden kılcal olan çatlaklara daha hızlı ulaşması sağlanmış olur. 2. Uygulamadan 6-12 saat sonra yıkama işlemi yapılır.Uygulama esnasından kapatılan giderler açılıp uygulama alanı bol su ile yıkanıp yüzey kalıntılarından arındırılabilir.

HAVUZ VE TERAS KAÇAK TAMİR KİMYASALI