REDpaint’i sorularla tanı!

  • REDpaint çatı ve cephe kaplama uygulamaları alanındaki ürün gamınız nelerdir?

5K MÜHENDİSLİK firması öncelikli olarak yerli üretimi esas alıp, REDpaint markası olan, 25 ülkeye ihracat yapıp, Türkiye’de bulunduğu sektörlere yön veren, yalıtım ve enerji verimliliği konularında spesifik ürünler üreten, farklı kıtalarda bayilikleri olan Avrupa ve Ortadoğu’da bir satış ağı bulunan bununla birlikte Türkiye’de sayılı birçok firmanın elektrik alt yapı işlerine mühendislik hizmeti veren yenilikçi bir firmadır. Aynı zamanda 5K MÜHENDİSLİK yalıtımda %100 yerli çözümler ile ürettiğimiz ürünlerimiz ile hem ülke hem de dünya ekonomisine katkı sağlamaktadır. Ürünlerimiz ısı, su, yangın yalıtımı olarak üç ana gruptan oluşmaktadır. Isı yalıtımı grubunda; Extermo Ceramic (Dış Cephe Isı Yalıtım Kaplaması), Intermo Ceramic (İç Cephe Isı Yalıtım Kaplaması), Termoroof (Çatı Yalıtım Kaplaması) ürün çeşitleri yer almaktadır. Su yalıtımı grubunda; Waterproof (Su İzolasyon Kaplaması) , Waterproof Elastic (Elastik Su Yalıtım Kaplaması), Waterproof Fiber (Elyaflı Su Yalıtım Kaplaması) ürün çeşitleri yer almaktadır. Yangın yalıtımı grubunda ise; REDfire Yanmaz Kaplama, REDfire Yanmaz Solüsyon ürün çeşitlerimiz yer almaktadır. Buna paralel olarak 5K MÜHENDİSLİK firması REDpaint ve REDmanto markalarıyla ürettiğimiz ısı, su ve yangın yalıtımı, elektrik yalıtkanlığı, anti-bakteriyel, nem-küf ve rutubet önleyici özellikli ürünlerimiz ile enerji tasarrufu, doğa dostu, kolay uygulanabilir, ekonomik çözümler sunmaktayız. 5K MÜHENDİSLİK firması, REDpaint markası süreklilik halinde kendini geliştiren bir marka olarak sektöre yön verenler arasında olmayı hedeflemekte, tedarikçi, müşteri ve çalışan koordinasyonunu en üst seviyede sağlamayı, koyduğu hedeflerle ülkemize ve dünyamıza sektörde katkıda bulunmayı ilke olarak benimsemiştir.

  • Ürünlerimizin ısı, su, ve yangın yalıtımı anlamında sağladığı avantajlar nelerdir?

Isı yalıtımı alanında iç, dış cephe ve çatı ısı yalıtımında termal ısı yalıtım ürünlerimiz %50’ye varan enerji tasarrufu sağlamaktadır. Aynı zamanda ürünlerimiz su, yangın, elektrik, nem-küf ve rutubet yalıtımı da sağlamaktadır. Piyasada uygulanan yalıtım malzemelerinin aksine REDpaint markası ile ürettiğimiz yalıtım ürünlerimiz çok daha güçlü yapışma mukavemeti olan, dışardan gelen kötü hava şartlarına (dolu, fırtına, yangın, yoğun yağış vb.) dayanıklı, bina ömrü ile doğru orantılı bir ömre sahiptir.

Ürettiğimiz yalıtım malzemelerinin en belirgin özelliklerinden olan çevreye ve insan sağlığına zararlı olmamasının yanı sıra malzemelerimizin nefes alabilen bir malzeme olması, çimento içermemesi ve kolay uygulanabilir olması, uzun ömürlü bir malzeme olması bir diğer yandan ekonomik açıdan daha tasarruflu olması gibi birçok avantaj sağlayan özelliklere sahiptir. Su izolasyonu alanında %100 su yalıtımı sağlayan, %600’e kadar esneklik gösterebilen, çatlama ve kopma yapmayan ürünlerimizle su yalıtımı sağlamaktayız. Yangın yalıtımı alanında ise yanmaz boyalarımız hem endüstriyel hem de evsel alanlarda yangının başka yerlere sıçramasını engelleyerek, sürülen yerin yanmaya karşı direncini arttırmaktadır. Böylelikle yangın geciktirici özelliğini sergilemektedir.

  • Deprem güvenliği, temizlik, bakım ve montaj kolaylığı nelerdir?

Ürünümüzün sağladığı avantajlar konusunda ürünlerimizin hazır sıva ve boya sistemi olduğu için çok kolay ve pratik bir şekilde uygulanmaktadır. Temizlik ve bakımı sadece su ile yapılabilmektedir. Kullanım kolaylığı sağlayan diğer bir yanı ise sadece az bir miktarda su ile karıştırılarak rahatlıkla kullanım sağlanabilir. Ürünlerimizin sağladığı küf-nem ve rutubet önleyici özellikler ile birlikte uygulanan yerde oluşabilecek bakterilere karşı anti-bakteriyel özelliği taşımaktadır. Aynı zamanda klasik ısı yalıtım ürünlerin aksine nefes alan bir yapıya sahiptir. Yalıtım sistemlerinin en büyük dezavantajlarından birisi binaya yapmış olduğu yük ve nefes almamasından dolayı binanın deformasyon ve çürümesini hızlandırmaktadır. Ürünlerimiz çok hafif ve nefes alabilen ürünler olmasından dolayı binaya yük yapmayıp, depremde ağırlıktan ve çürümeden kaynaklı zararların ve yıkımların önüne geçebilirken, kalıcı çözümleri müşterilerimize sunarak, yerli ve kaliteli ürünlerimizi müşterilerimize sunmayı hedefliyoruz.

  • Ürünlerimizin mimari tasarıma, enerji verimliliğe ve sürdürülebilirliğe etkisi nedir?  


Uzun ömürlü olmak ile birlikte doğaya zarar vermeyen ve çimento içermeyen ürünlerimiz enerji verimliliği açısından da sürdürebilirliğe büyük katkı sağlamaktadır. Özellikle enerji tasarrufu alanında yazın iç serinliği koruyarak kışın ise sıcaklığı muhafaza ederek enerji verimliliğine büyük ölçüde katkıda bulunmaktadır. Ürünlerimizin mimari tasarımlarda değişiklik olmadan uygulanabilmesi sayesinde kolaylıkla kullanılabilmektedir.